PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

4 причини, чому коти «не дуже» люблять воду

4 причини, чому коти «не дуже» люблять воду

Далеко не всі котики відчувають відразу до води. Наприклад, ті вусаті, які мали позитивний «водний досвід» на етапі своєї соціалізації, доволі часто ще стерпні до ванних процедур. Окрім цього, існують також окремі породи, які зазвичай не проти покупатися. 

Так, наприклад, породи турецький ван та турецька ангора розвивалася біля берегів солоного озера Ван в Туреччині. Саме тому представники названих порід вважаються хорошими плавцями та рибалками. Але більшість котиків розвивалася все ж таки в інших умовах – набагато далі від великої води. Це – перша причина, чому кицьки не люблять ванні процедури.

Еволюційний фактор

Дослідники схильні думати, що вусатих одомашнили близько 9500 років тому на Ближньому Сході. Відповідно до цієї теорії, котики розвивалися на засушливих територіях – у пустинному кліматі та здебільшого за відсутності озер, водойм, рік, дощів тощо. Саме це могло спричинити нелюбов сучасних котиків до води, що вже стала їхнім інстинктом.

Чутливість до запахів

Котики мають надзвичайний нюх – в чотирнадцять разів більш чутливий, ніж людський. Так, запахи шампунів, кондиціонерів та інших косметичних засобів можуть відштовхувати тваринок.


Окрім цього, деякі дослідники також припускають, що котикам може не подобатися запах хімічних речовин водопровідної води.

Втручання в терморегуляційні процеси

Нормальна температура тіла котів – 38-39 градусів. Підтримувати її вусатим допомагає зокрема вилизування: тваринки розправляють шерсть, покращають її теплоізоляційні властивості. Окрім цього, зберігати тепло котикам допомагає густий щільний підшерсток. Коли він намокає, терморегуляційні процеси порушуються. Це для тваринок дискомфорт.
Мокра важка шорстка також може змусити кішку відчувати себе повільною і менш спритною, ніж зазвичай. Так, тваринка почувається нездатною швидко виплутатися з потенційно небезпечної ситуації.

Негативний досвід

Якщо колись котик пережив стрес, що будь-яким чином пов'язаний або спричинений водою, тоді це абсолютно логічно, що тепер тваринка зі страхом відноситься до неї. 


Так, примусові ванни, обприскування з пульверизатора, щоб вгамувати улюбленця, або, наприклад, якщо чотирилапий потрапив у зливу та грозу без укриття, можуть пояснити нелюбов вашого улюбленця до ванних процедур. Але чи потрібні вони?

Навіщо котикам купатися?

Вусаті прекрасно підтримують себе в чистоті самостійно. На власний грумінг вони можуть витрачати до 40% часу на день. Тому без чіткої необхідності купатися котикам дійсно не треба.


Але це може знадобитися, наприклад, якщо тваринка гуляє на вулиці, або ж суцільно домашній котик десь капітально вимазався. Також купання допоможе тваринкам, які страждають від зайвої ваги або артриту, і через це не можуть самостійно підтримувати себе в чистоті.


Але, щоб купання приносило улюбленцю задоволення, або ж принаймні не змушувало його нервувати, треба привчати тваринку до водних процедур змалечку. Пам’ятайте про це. 


Джерело: Reasons Why Cats Hate Water

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.