PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

4 цікавих факти про забарвлення котиків

4 цікавих факти про забарвлення котиків

Сіамські коти – альбіноси, а назва забарвлення таббі походить з часів Давньої Аравії. Систематика забарвлення котиків – ціла наука, що містить опис кожної плями на тілі тваринки. Створенню схеми кольорів передувала велика робота спеціалістів. Вона стала результатом цікавих відкритті та висновків. Про деякі з них сьогодні розкаже.


Почнемо зі згадуваного сіамського забарвлення. Він є проявом акромеланізму – це неповний альбінізм. В природі не тільки котики мають подібну прикрасу. Сіамського забарвлення бувають миші, щури, кролики, кози, кавії або навіть удави. 


Дія акромеланізму пов'язана з температурними особливостями живого організму: в теплих частинах тіла виробляється менше пігменту, ніж в холодних, тому вуха, лапи, хвіст і морда пофарбовані в більш темний в порівнянні з іншим тілом колір. Тож, якщо б сіамські котики носили шкарпетки, цілком можливо, їхні лапки мали б інший колір.  


Цікавинки можна зустріти і у назвах забарвлень. Наприклад, котики з так званою залишковою білою плямистістю – чорні, але з білими лапками і манишкою – носять забарвлення, яке називається метрдотелем. А окрас кішок в такому наряді фелінологи називають маркізовим забарвленням. 
А ось назва забарвлення таббі – його носять мармурні, плямисті, смугасті й тигрові котики – пов’язана з історичними подіями, які відбувалися у другому столітті до нашої ери. 


Раніше словом таббі називалися муари – шовкові тканини з мінливим полиском, переливами у вигляді муарового візерунка. Походять ці тканини з Древньої Аравії, де жили ремісники, які розмальовували їх. А квартал, де вони мешкали, називався Аль-Аттабі. Звідти ми маємо назву котиків, шорстка яких має візерунок. 


Але на цьому цікавинки носіїв забарвлення таббі не закінчуються. До такого окрасу є жорстка вимога – наявність на вушках чотирилапих світлих плям на зовнішній стороні вух. Фелінологи називають їх відмітинами пальців Магомета. Їх на своїх вушках «носять» й дикі котики – тигри, леви, леопарди тощо. Але навіщо? Так природа захистила кошенят від канібалізму.


Згадаємо, як полюють вусаті. Вони нападають на свою жертву тільки збоку або ззаду, хапають за шию або спину, при цьому уникають зорового контакту. Ваш домашній котик робить так само, коли полює на іграшку – він застрибає ззаду.


Світлі плями на вушках малечі – вони залишаються з тваринами на все життя –  нагадують дорослим великим кішкам очі. Зір у котячих монохромний, дивлячись на жертву зі світлим мітками на вушках, їм здається, що це очі, тому вони не чіпають намічену жертву – маленьких кошенят.
Сьогодні забарвлення котиків набули для нас особливих значень. Чорний кіт вважається магічним створінням, білий – чудовим лікарем свого власника, сірий сприяє фінансовому статку, а рудий начебто коханню в сім’ї. Вірити цьому чи ні – справа особиста. Але чи має значення колір тваринки, якщо ми любимо її і ладні віддавати всю турботу, не дивлячись на колір шорстки? 

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.