PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Чи мають домашні тваринки почуття гумору?

Чи мають домашні тваринки почуття гумору?

Ми розмовляємо зі своїми собаками, ображаємося на своїх котів, розповідаємо папугам такі речі про себе, про які не ризикнули б розказати нікому більше.


І хоча ми підозрюємо, що така поведінка абсолютно позбавлене сенсу, десь в глибині душі ми сподіваємося, що наш улюбленець нас розуміє. І співчуває нам. А, може, сміється над нами?

Чому сміються люди?

Причини, як і чому люди навчилися сміятися, здебільшого залишаються загадкою. Кожна людина незалежно від того, якою мовою розмовляє, сміється. І всі ми робимо це не замислюючись, спонтанно. І, судячи з усього, стародавні люди виробили це вміння – або корисний інстинкт –  ще до того, як навчилися говорити.


Вважається, що сміх – це своєрідний елемент, який об'єднує людей. Водночас існує й інша теорія: нібито колись цей звук слугував попереджувальним сигналом про небезпеку, наприклад, про появу шаблезубого тигра (і тоді вже було не до сміху).


І хоча ми не розуміємо, чому сміємося, ми точно знаємо, що вміємо це робити. Але чи здатні сміятися тварини, і якщо ні, тоді чому?

Веселі мавпи

Шимпанзе, горили, орангутанги – наші найближчі родичі, тому цілком зрозуміло, що їхній вираз задоволення впродовж ігор, або коли їх ласкаво лоскочуть, дуже схожий на людський вираз радості. Але здебільшого воно нагадує сопіння.


Водночас шимпанзе, які «рідніше» нам за усіх інших мавп, видають звуки найбільше схожі на людський сміх. Він відрізняється, наприклад, від тих, що видає веселий орангутанг.


Саме той факт, що «звуки радості» мавпи видають під впливом певних факторів (наприклад, лоскоту), змушує припустити, що вміння сміятися люди розвинули раніше, ніж вміння говорити.


Розповідають також, що Коко, знаменита горила, яка користувалася мовою жестів, одного разу зв'язала шнурки на взутті доглядача зоопарку, а потім знаками пропонувала йому наздогнати себе. І це, можливо, підтверджує вміння мавп жартувати.Гумор тварин

Деякі інші живі істоти, схоже, також вміють сміятися. Наприклад, щури, коли їм лоскочуть шию, пищать від задоволення.


Дельфіни видають заспокійливі звуки, коли потрошку б'ються, – щоб показати, що їхня поведінка не загрозлива для тих, з ким вони намагаються грати.


Однак практично неможливо довести, що подібна поведінка аналогічна людського сміху, або це лише звуки, які тваринам подобається видавати в тій чи іншій ситуації.

Сміх котів та собак

Повернемося до собак та котів, які живуть з нами. Чи можуть вони сміятися над нами? Нишком жартувати?


Є докази, що у собак розвинулася здатність, схожа на сміх. Їхній «звук радості» схожий на важке сопіння, яке за своїми звуковим параметрам відрізняється від звичайного важкого дихання, яке тваринки застосовують для управління температурою тіла.


Котики ж, як вважають вчені, еволюціонували так, щоб не показувати своїх емоцій при житті в дикій природі. 


Муркотіння, звичайно, може свідчити про задоволеність життям, однак водночас – про те, що котик переживає стрес.  


Кицькам подобається робити витівки, але це може бути лише спробою привернути до себе увагу, а не проявом почуття гумору.


Так, поки наука не має доказів, що вусаті вміють сміятися. Тому будьте спокійні – ваш улюбленець над вами не жартує.


Джерело: Is your cat laughing at you?


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.