PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Що «формує» характер котиків?

Що «формує» характер котиків?

Двох однакових котів не буває. Кожен вусатий — яскрава особистість. Умови утримання, харчування та догляд власників може не відрізнятися, але одна тваринка може виявитися балакливою і ласкавою, а інша — недовірливою й вкрай самостійною. Від чого ж об’єктивно залежить характер кицьки?

Чи є місце спадковості? 

Це — перше, що спадає на думку. Риси характеру, як забарвлення, наприклад, можуть бути успадковані кішкою від своїх предків. Але батьки безпородних тварин зазвичай невідомі, а їхні характери – лотерея для власників.


А про поняття «характер породи» говорити цілком доречно. Адже породою можна умовно назвати групу тварин, відібраних за певними ознаками й пов'язаних між собою генетично. Власники британців, наприклад, напевно погодяться, що їхні вусаті зазвичай не люблять сидіти на руках, але гратися — з великим задоволенням. Мейн-куни, попри їхні великі розміри, здебільшого спокійні та слухняні вихованці, а сфінкси — лагідні й дуже прив’язані до людей.

Характер кішки можна визначити за виразом «обличчя»?

Кіт Дженкінс, один з директорів компанії PetSmart Charities, яка допомагає бездомним тваринам в США, впевнений, що характер кішки можна визначити за виразом її мордочки.
Ця теорія базується на тому факті, що гормони тваринки впливають на зростання і форму її кісток, і вони ж впливають на поведінку і характер. Таким чином, існує залежність між рисами «обличчя» і характерними особливостями поведінки кішки. Чи проводилися якісь експерименти з цього приводу – невідомо, але іноді характер кицьки дійсно «зчитується» з її «обличчя».

Роль виховання

Перш ніж почати самостійне життя, кошеня доволі багато часу проводить поруч з мамою-кішкою. І її поведінка може впливати на поведінку її нащадків. 


Окрім цього, науково доведено, що кіт-тато, навіть якщо він не бере участі у вихованні свого кошеня, теж впливає на його звички й вподобання. І, що цікаво, це відбувається ще до народження кошенят – в період їхнього ембріонального розвитку.

Елемент соціалізації

Важливо, щоб маленькі тваринки познайомилися з людьми та іншими звірами ще до моменту досягнення ними 4-місячного віку. Якщо до цього часу вони не дізнаються, що з людиною можна дружити, потім пояснити це складно. 
Ще в дитинстві у кошенят закладається уявлення про світ та його мешканців, а це, безумовно, формує багато рис характеру.

Власний життєвий досвід тваринки

Вулична кішка, яка увесь час боролося за своє життя, буде схильна до охорони своєї території, недовіряти людям і тваринам, матиме зовсім інші харчові звички і уподобання, ніж кішка, яка виросла в будинку, де її люблять і добре годують.
Попри те, що котики і люди належать до різних біологічних видів, на формування їхніх характерів впливають однакові фактори. Гени відіграють ключову роль у формуванні конкретного живого організму, від них, безумовно, залежить і характер котика.


Але, за словами вчених, ця залежність не є строго детермінованою. Значення мають й соціальні фактори, й вплив обставин. А через те, що соціумом котиків є люди, не варто намагатися визначити їхні характери заздалегідь – яким буде ваш улюбленець залежить й від вас самих.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.