PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

5 хижих звичок домашніх котів

5 хижих звичок домашніх котів

Віктор Гюго сказав: «Бог створив кішку, щоб у людини був тигр, якого можна погладити». І це дійсно правда: попри тисячі років одомашнення, домашні вусаті зберегли багато звичок, які споріднюють їх з дикими кицьками. 

«Зверхній» погляд Усі котики полюбляють влаштовуватися якомога вище. В дикій природі це дозволяє їм спокійно відпочивати поза досяжністю більш габаритних хижаків, а також спостерігати за потенційною здобиччю.

До речі, на свою жертву дикі котики з дерева ніколи не стрибають, навіть рисі, всупереч поширеній думці. Помітивши здобич, вони спускаються вниз, щоб причаїтися у засідці.

Звичка залишатися непомітнимПриблизно 30-40% часу, вільного від сну, котики вилизуються. В природі від цієї процедури залежить успішність полювання. Дикі вусаті, окрім гепардів, полюють, підстерігаючи жертву у засідці: чекають, коли вона підійде ближче, щоб стрибнути й спіймати.

Котяча здобич не менше самих хижаків обдарована природою, зокрема й гострим нюхом, який дозволяє почути запах мисливця за кілька кілометрів. Тоді травоїдна не буде думати ані секунди: як тільки її ніс вловить «аромат» звіра, вона почне втікати. 

Тож, коли кицьки вмиваються, вони насамперед знищують свій власний запах, а вже потім доглядають шорстку. 

Звичка залишати слідКотики – територіальні створіння. Щоб відзначити межі своїх околиць, вони використовують запахові мітки, які відрізняються за своїм призначенням.

Сечу вусаті використовують, щоб «розказати» про свої права на бродячу поблизу самку або залучити статевого партнера, а ось запах лицьових залоз і подушечок лап – для позначення меж мисливської території.

Тому, коли улюбленець треться мордочкою навколо ваших ніг, – це прояв територіального інстинкту. 

Звичка полюватиМисливський інстинкт – найсильніший. Домашня кицька задовольняє його, не маючи потреби самостійно шукати собі їжу. Ми звикли називати полювання улюбленця грою, але насправді він в точності копією усі рухи, які допомагають йому затримати й вмертвити дичину в природі, навіть якщо в його лапах опинився неїстівний предмет.

Вибагливість до свіжиниКотики – облігатні створіння, тобто стовідсоткові хижаки. Їхній раціон в природі суворо обмежений свіжим м'ясом. Свіже – не завжди спіймане секунду назад, але завжди без ознак розкладання.

Тухле м'ясо кішки не їдять, бо в їхніх шлунках відсутні спеціальні речовини, які нейтралізують гнильні бактерії, які є, наприклад, в організмах всеїдних. Тому котики дуже вимогливі не тільки до свіжості їжі, але й до чистоти води.

Ви можете переконатися у високих вимогах свого улюбленця самостійно: якщо м’ясо чи риба зіпсовані, вусатий ніколи до них не наблизиться. 

Поділіться, можливо, є ще якісь звички у домашніх котиків, які нагадають нам про їхніх диких побратимів, і про які ми забули написати.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.