PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Навіщо коти облизують своїх власників?

Навіщо коти облизують своїх власників?

Деякі кішки люблять ніби «вилизувати» своїх власників. Але, якщо така поведінка у вихованця з'явилася різко й без особливих на те причин, це привід звернутися до ветеринара.

Дорослі кицьки витрачають приблизно 50% свого вільного від сну часу на догляд за собою. Якщо разом живуть декілька котиків і вони товаришують, вони можуть доглядати один за одним й вилизувати шорстку не тільки свою, а й друга. Також вусаті можуть «доглядати» своїх власників.

Річ у тім, що мами-кішки часто лижуть своїх дитинчат, оскільки ті ще не можуть самостійно вмиватися. Коли кошеняти дорослішають, вони переймають цей інстинкт і часто лижуть людей на знак подяки або власної прихильності. З вилизуванням кішка залишає на людині свою слину, чим «позначає» її як члена своєї сім'ї. 

Втім, якщо ваші руки пахнуть чимось їстівним, вусатий буде облизувати їх, тому що йому подобається цей запах. Також котикам може подобатися запах косметичних засобів — шампунів, кремів, гелів для душу тощо.Якщо вихованець вилизує вас часто, це може бути наслідком «дитячої травми». Деякі фахівці впевнені, що кошенята, яких забрали від матері зарано, більше схильні до такої поведінки у дорослому віці, ніж їхні родичі, які виросли з матір'ю.

Однак облизування та покусування також можуть бути реакцією на стрес, занепокоєння чи хворобу, або навіть заспокійливим ритуалом. У поодиноких випадках ці дії можуть перерости в компульсивний розлад. За даними Американського товариства щодо запобігання жорстокому поводженню з тваринами, поведінка вважається компульсивною, якщо тваринка не може зупинитися під час здійснення тієї чи іншої дії, коли її всіма силами намагаються від неї відірвати.

Якщо ваш улюбленець, якого ви давно знаєте, нещодавно почав вилизувати вас, хоча раніше ви не помічали за ним такої поведінки, варто показати його ветеринару. Така поведінка може бути симптомом гіпертиреозу, який часто зустрічається в літніх кішок і може спричиняти поведінкові зміни.

За матеріалами Treehugger.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.