PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Видалення кігтів котам: як ставляться до процедури у Європі та США?

Видалення кігтів котам: як ставляться до процедури у Європі та США?

Нью-Йорк може стати першим американським штатом, де заборонять видаляти котикам кігті. Днями американські конгресмени проголосували за те, щоб визнати цю процедуру незаконною, за винятком тих випадків, коли це необхідно для здоров'я тваринки.


Прихильники законопроєкту кажуть, що процедура видалення кігтів, за якої видаляється і частина кістки, до якої кріпиться кіготь, – варварська і нелюдська практика.


Але, на думку фахівців Спілки ветеринарів Нью-Йорку, видалення кішкам кігтів допустимо, якщо постає питання, що інакше тваринку виженуть з дому або взагалі вирішать приспати.


Видаляти котам кігті заборонено в багатьох країнах Європи, зокрема у Великобританії, а також в Бразилії, Ізраїлі, Австралії та Новій Зеландії.

Чому люди видаляють кігті своїм котам?

Найбільш поширений варіант видалення кігтів називається оніхектомією. Це операція, яка полягає у вкорочені суглобів, з яких ростуть кігті, за допомогою скальпеля або лазера.


Критики порівнюють цю процедуру з відрізанням фаланг пальців на руках чи ногах. Вони кажуть, що відсутність кігтів може позначитися на якості життя вусатих.


Але в деяких випадках подібне хірургічне втручання необхідне з медичної точки зору. Наприклад, якщо в нігтьовому ложі розвивається інфекція або пухлина, говорить доктор Сара Ендерсбі, менеджерка ветеринарного розвитку благодійної організації International Cat Care.


В інших випадках, додає пані Сара, власники видаляють кігті своїм улюбленцям, щоб ті не дряпали меблі, а це – свідоме каліцтво тварини заради власної зручності.


Ставлення до процедури оніхектомії різне у всьому світі. Якщо в багатьох європейських країнах її заборонили ще на початку 90-х, то в США, за даними опитування 2011 року, 55% власників вважали її абсолютно прийнятною.
За деякими даними, приблизно у чверті всіх американських домашніх кішок видалені кігті.


Але у Великобританії навіть до заборони оніхектомії в 2006 році кігті котам видаляли вкрай рідко, каже ветеринар-фелінолог з Единбурзького університету, професор Даніела Ганн-Мор.

Чому в США і Великобританії таке різне ставлення до практики видалення кігтів?

«У США переважна більшість котів живе виключно в приміщеннях і не виходить на вулицю», – пояснює Сара Елліс, фахівець з поведінки кішок з International Cat Care.


Експерти вважають, що в США не випускають тварин з дому мешканці великих міст або глибинок, де часто зустрічаються хижаки, наприклад, койоти та вовки.


А в Британії, за даними досліджень, лише 20% котів живуть у закритих приміщеннях. Загалом в Європі більшість власників відпускають своїх вихованців гуляти на вулицю.


«Для американців питання видалення кігтів – це питання свободи та зручності. Свободи приймати рішення щодо своєї кішки, і зручності, тому що після видалення кігтів можна не турбуватися про м’які меблі», – каже колишній американський дипломат Джадд Бердсол, який нині мешкає у Великій Британії.


«У Британії ж усі питання свободи і зручності знімаються турботою про добробут кішок» – зазначає Бердсол.

Чому проблема видалення кігтів викликає так багато суперечок?

Експерти, посилаючись на дані досліджень, кажуть, що кішки без кігтів частіше мають проблеми зі здоров'ям і навіть поведінкові відхилення як схильність до агресії.
«За деякими даними, у кішок з видаленими кігтями вищий рівень кортизолу (гормону стресу) в крові», – пояснює консультант з поведінки тварин, журналіст з Чикаго Стів Дейл.


Окрім цього, далеко не всі операції з видалення кігтів проводяться правильно: часто після хірургічного втручання в лапах залишаються фрагменти кісток, каже професор Ганн-Мор, і це спричиняє дискомфорт та біль тварин під час ходи.

Як відучити кішку дряпати меблі?

Точити кігті властиво кішкам. Це для них абсолютна норма. Так, за допомогою залоз, що розташовані на подушечках лап, вони позначають територію, загострюють кігті і навіть зміцнюють м'язи спини.


Вдома власники можуть навчити своїх улюбленців користуватися спеціальним дряпками. Їхня висота не повинна бути меншою за довжину тваринок, щоб вусаті могли витягуватися і спиратися на дряпки.


Можна спробувати різні види дряпок, тому що котики відрізняються своїми вподобаннями щодо матеріалу дряпки, її розташування – вертикального або горизонтального – тощо.


Окрім цього, щоб привчити улюбленця до дряпки можна використовувати котячу м’яту у спреї – її запах приваблює вусатих. 


А як ви навчаєте свого улюбленця не псувати меблі і точити кігті в спеціальних місцях?


Джерело: Cat declawing: Should it be banned, and why does it happen in the US?

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.