PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Як доглядати за здоров’ям котика у домашніх умовах?

Як доглядати за здоров’ям котика у домашніх умовах?

Пильність власників допомагає розпізнати хвороби улюбленця на початковій стадії. Якщо тваринка здорова і немає показань до лікування, насамперед час від часу слід просто спостерігати за поведінкою улюбленця.


«Якщо ви бачите якісь зміни, наприклад, кіт не застрибує на поверхні – шафу, стіл, стілець тощо, – куди зазвичай застрибував без проблем; якщо він оминає лоток і справляє потребу у недозволеному місці – це привід насторожитися», – каже ветеринарна лікарка, CVO освітньої програми Craft Vet Валерія Олійник. 


Така поведінка, пояснює пані Валерія, не завжди свідчить про наявність проблем фізичного здоров’я – це також може бути проявом незадовільного психоемоційного стану тваринки. Але іноді це дійсно може бути проявом, наприклад, хронічного болю.


Так, власник може самостійно визначити природу поведінкових змін тваринки – це наслідок стресу або фізичної хвороби.


«Проаналізуйте свої останні дії як власника кота: що ви змінили у житті улюбленця, може, переставили миски, лоток, запропонували тваринці новий корм або наповнювач. Доволі часто подібні перетворення стають причиною стресу у котів», – розповідає пані Валерія.
Якщо ви дійсно щось змінювали, спробуйте відновити попередній стан речей, і поспостерігайте за реакцією улюбленця. Якщо поведінка котика залишається нестандартною, може знадобитися допомога ветеринара.


Окрім поведінкових змін, якщо котику боляче ходити до туалету, він став менше або більше пити чи їсти – це теж привід відвідати ветеринара.


«Звертайте увагу на стан екскрементів, а в процесі сечовипускання – чи не кричить котик. Скільки він їсть і п’є – менше або більше звичного – це теж може свідчити про негаразди зі здоров’ям, з яких власник самостійно розібратися не зможе», – застерігає лікарка.


В таких випадках теж треба спостерігати за ситуацією. Так можна зібрати більше інформації про стан тваринки, яка допоможе лікарю поставити правильний діагноз.


«У випадку зміни поведінки тривалість спостереження може складати 5-7 діб. Якщо ситуація погіршується – тваринка активніше проявляє нестандартну для себе поведінку, – тоді затягувати не треба, і слід їхати до ветеринарної клініки», – радить пані Валерія.


Але трапляються невідкладні випадки, коли спостереження може лише нашкодити, і треба якнайшвидше їхати до ветеринара. Серед таких випадків – гострий біль у животі. Його розпізнати легко.
«Зазвичай на погладжування, дотики в області живота кожен кіт реагуй у свій манер – ви до нього звикли, і знаєте подобається це вашій тваринці або ні. Якщо на погладжування живота котик раптово почав реагувати в інший манер – він стає агресивним, може кусатися, дертися або кричати, – тоді можна припустити, що в нього болить живіт», – каже лікарка.


Це ж стосується будь-яких інших частин тіла тваринки – від кінцівок до голови.


Ще один ургентний випадок – дихальні проблеми, каже пані Валерія:


«Будь-які зміни у диханні – його прискорення, дихання з відкритим ротом, з активною участю черевного преса – це теж привід негайно їхати до ветеринара».


Не зволікайте, якщо маєте підозру про хворобу улюбленця – вчасна консультація лікаря допомагає зберегти здоров’я і життя тваринки.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.