PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Чим зерно загрожує папугам?

Чим зерно загрожує папугам?

Насамперед  ожирінням. Тому зернова монодієта – це не для папуг. Навіть в дикій природі, якщо у наявності тільки зерно, папуги шукають насіння різної стиглості. Є й інші аргументи "проти" зернової дієти. Наприклад, нестача необхідних елементів і мінералів та незасвоєння кальцію, які вона викликає. Розберемо кожний пункт окремо і створимо ідеальний папужий раціон.

Зерно, як загроза здоров’ю пернатого

Меню з лише зернової суміші призводить до нестачі кальцію в організмі папуги. Чому? Зерно містить багато вільних жирних кислот. Вони утворюють нерозчинні кальцієві солі, які перешкоджають засвоєнню такого важливого мікроелементу.


Через свою калорійність насіння може стати причиною ожиріння пернатого. В дикій природі папуги самостійно добувають собі їжу. Вони багато літають, щось шукають, чим підтримують гарну фізичну форму. Домашні пташки ведуть здебільшого пасивний спосіб життя. Харчами забезпечують їх власники. Малорухливість і калорійність зернової суміші – вороги здорового тіла папуги. 
Однак, скоротивши об’єми порцій насіння, проблему вирішити неможливо. Як і будь-яка жива істота, домашній папуга має наїдатися. І чим пташка менша, тим швидший обмін речовин має, як наслідок, тим частіше повинна харчуватися. Декілька годин без їжі для маленького папуги – загроза здоров’ю і життю. Виняток становить лише темний час доби – вночі обмін речовин у пташок сповільнюється, як і всі інші процеси в організмі.


Зменшити негативний вплив зернової суміші і повернути їй користь можна двома шляхами: додати до раціону пернатого білок і клітковину або запропонувати улюбленцю брикетований корм. 

Клітковина і білок в раціоні папуги

Фрукти і овочі урізноманітнять меню і зменшать обсяг отримуваних калорій, бо більша частина клітковини, яку містить ці продукти, в папужому організмі не засвоюються. З овочами і фруктами пташка отримає й необхідні вітаміни і мінерали. При цьому кількість овочів має переважати кількість фруктів. Якщо птах ненавчений їсти такі продукти, його необхідно привчити. Краще робити це зранку, коли папуга зголоднів і може погодитися спробувати щось новеньке. 
Білок – ще один важливий елемент папужого раціону, який має становити 12% від усього об’єму. Найкраще його джерело у домашніх умов – варене куряче яйце. Не бійтеся додавати його у меню – в дикій природі папуги, всупереч поширеній думці, їдять тваринний білок. Зокрема, достеменно відомо, що розелла у період розмноження активно поєдає комах, які в цей час становлять одну третину її раціону. 

Готовий корм для папуги

Брикетовані корми, виготовлені спеціально для вживання папугами,  це збалансований варіант харчування. Він вже містить білки, жири і вуглеводи, а головне – в правильних пропорціях.  В цьому і є перевага використання готового корму – відсутність необхідності пропонувати папузі вітаміні додатки. 

Нюанси годування

Дуже важливо стежити, щоб папуга не обирав із зернової суміші окреме насіння, а з’їдав усе, бо залишене може виявитися найкориснішим. Для цього доведеться використати власну наполегливість. Не забирайте годівницю доти, доки папуга не з’їсть усе. Голод, як кажуть, не тітка, пиріжок не піднесе – рано чи пізно птах все ж таки навчиться харчуватися правильно.

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.