PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Чи можна собакам кавун?

Чи можна собакам кавун?

Можна, але за деяких умова. Кавуни на 90% складаються з води – це допоможе залишатися «зволоженими» спекотним літом не лише людям, а й чотирилапим. Окрім цього, кавуни – це відмінне джерело вітамінів та поживних речовин.

Користь споживання кавунів

Кавуни містять вітаміни А, В6, С, а також калій. Водночас це низькокалорійні ягоди, які позбавлені жиру та холестерину. 


Вітамін А може сприяти поліпшенню та підтримці зору улюбленців. Також цей природний антиоксидант допомагає зменшити запалення і зміцнити імунну систему тваринок. 


Кавун також позитивно впливає на здоров’я м’язів загалом і допомагає запобігти серцевим захворюванням.


Хоча високий вміст клітковини у кавунах може спричинити неприємності у шлунково-кишковому тракті собак, якщо пропонувати ягоду у помірних кількостях, вона може підтримувати здоров’я товстої кишки улюбленців.


Як і більшість фруктів та ягід, кавун містить цукор, але вміст клітковини дозволяє йому повільно вивільнятися в кров. Це убезпечує від спаду цукру в крові вихованців.

Протипоказання до вживання кавунів для собак

Баштанну культуру не можна пропонувати собакам, які страждають на хронічні захворювання травневої та сечовивідної системи. Тому забудьте про такий смаколик для свого улюбленця, якщо в нього діагностували або спостерігається:

  • порушення виділення сечі; 
  • камені в нирках; 
  • діарея та розлад шлунка;
  • панкреатит; 
  • цукровий діабет. 


Окрім цього, деякі тваринки можуть мати індивідуальну нестерпність баштанних культур. Про це може свідчити, наприклад, пронос, блювота, свербіж, шкірні запалення або метеоризм після вживання ягоди.


Також не можна пропонувати кавуни цуценятам, яким ще не виповнилося 3 місяці, і тваринкам, які мають понад 7 років. Інакше баштанна ягода може негативно позначиться на роботі кишківника таких тваринок.

Як пропонувати кавун собакам?

Для собак безпечний рожевий м’якуш кавунів. Насіння ж треба видаляти, адже воно може спричинити засніт кишківника. Але не панікуйте, якщо тваринка випадково проковтнула кілька маленьких насінин. В такому випадку спостерігайте за поведінкою улюбленця, і раптом ви помітите в нього млявість, блювання, відсутність випорожнення тощо – обов’язково зверніться до ветеринара. 


Також не рекомендується дозволяти собакам їсти шкірку кавунів. Її перетравлювати складніше, що може спричинити розлади шлунково-кишкового тракту – діарею або кишковий засніт при ковтанні великими шматками. 


Це також може становити небезпеку задухи, особливо якщо у вас маленький собака. Якщо улюбленець проковтнув шкірку, і після цього ви спостерігаєте в нього блювоту, закреп або млявість, слід негайно звернутися до ветеринара.


В будь-якому випадку, перш ніж пропонувати улюбленцеві кавун, краще порадитися з ветеринарним лікарем. 


Важливо розуміти, що така ягода може бути безпечною і корисною для собак тільки в тому випадку, якщо пропонувати її як ласощі – у невеличких кількостях.  


Бажаємо смачного вашим улюбленцям!

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.