PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Чим загрожує залишати собаку в авто влітку?

Чим загрожує залишати собаку в авто влітку?

У 30-градусну спеку салон припаркованого автомобіля може прогріватися до 37 градусів усього лише за 10 хвилин. Ще за 20 хвилин — до 46 градусів. За таких умов чотирилапих категорично не можна залишати в машині ані на 20 хвилин, ані навіть на 5 хвилин. Адже й механізм терморегуляції собак значно відрізняється від нашого.  

Як працює терморегуляція у собак?

Коли спекотно нам, ми пітніємо усім тілом, далі піт випаровується, а ми поступово охолоджуємося. Собаки пітніють лише подушечками лап та носом, і цього недостатньо, щоб охолонути швидко. Тому чотирилапі використовують задишку — швидкі неглибокі вдих і видих через відкритий рот з висунутим язиком. Так, з вологої порожнини рота випаровується вода, і, як наслідок, тваринка охолоджується. Але в салоні авто, коли повітря нагрівається і зволожується, ця стратегія швидко перестає працювати.


Також, коли песику спекотно, вдома він може прилягти на холодний плитку – так він «передає» частину свого тепла прохолодній підлозі. В салоні ж авто прохолодних поверхонь немає, і тваринка не може використати такий механізм терморегуляції, що називається теплопровідністю.


Окрім цього, нормальна для собак температура тіла – від 37,5 до 39 градусів. Це означає, що критичні 40-41 градус чотирилапі досягають швидше за нас, людей, для яких нормою вважається 36,6 градуса. 

"Хитрощі", які не працюють

Відкриті вікна не врятують салон від нагрівання. За даними National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), вони лише трохи уповільнюють швидкість прогрівання салону. 


Температура.jpg


Паркування машини в тінь дасть вам кілька додаткових хвилин, але не врятує – авто все одно буде нагріватися. Окрім цього, Земля продовжує обертатися, тіні рухаються, і вже за деякий час ваш залізний кінь може опинитися просто під прямими сонячними променями. 


Вода, яку ви залишите для улюбленця у салоні, не допоможе запобігти тепловому удару. Вона буде нагріватися разом з машиною, окрім цього, чотирилапий може перекинути миску. 


І кондиціонер також не завжди допоможе – в житлових зонах стоянка з працюючим двигуном заборонена ПДР. 

Собаки з групи ризику

Перебування в закритій машині, яка нагрівається, загрожує тепловим ударом всім породам. Однак окремі тваринки гірше за інших переносять високі температури та нестачу кисню. Це:


  1. 1. Брахіцефали – собаки з вкороченими мордочками. Така особливість будови голови може спричинити проблеми дихання і також ускладнити теплообмін.
  2. 2. Тваринки, які страждають від ожиріння. Жир – це теплоізоляційний матеріал, який також ускладнює теплообмін.
  3. 3. Довгошерсті породи собак, адже шорстка також створює додаткову теплоізоляцію.
  4. 4. Чотирилапі похилого віку, а також молоді особини – вони або вже не здатні, або ще не здатні до швидкої адекватної терморегуляції.
  5. 5. Тваринки, які мають проблеми кардіологічного характеру.


Основні симптоми теплового удару – прискорене дихання, слинотеча, слабкість, підвищення температури тіла, дезорієнтація, порушення координації рухів, слабкість, блювота, втрата свідомості. 
Якщо у вашого собаки спостерігаються такі симптоми, обов’язково перенесіть його у прохолодне місце або в тінь, запропонуйте попити, намочіть шорстку прохолодною, але не льодяною водою, і негайно відправляйтеся до ветеринарної клініки – тільки спеціаліст надасть правильну кваліфіковану допомогу, зможе запобігти ускладненням або встановити ті, які вже розвиваються.


Бережіть своїх пухнастих і в жодному разі не залишайте у машині, навіть "на п’ять хвилиночок".  


Джерело: https://dogdiary.ru/ne-ostavlyajte-sobak-v-mashine/

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.