PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Як перевести собаку на сухий корм з мінімальним стресом для його організму?

Як перевести собаку на сухий корм з мінімальним стресом для його організму?

Одна гранула сухого корму за своїм складом досить різноманітна – містить усі необхідні для собачого організму речовини у збалансованій кількості. Але це стосується виключно кормів преміум класу. І тому переводити чотирилапого на готове харчування можна лише в тому випадку, коли ви впевнені у якості продукту, і лише за певним алгоритмом. 

Ми розкажемо, як саме. Але спершу поговоримо про змішаний тип харчування: чому поєднання сухого корму і натуральної їжі – це погана ідея?

«Небезпечна мішанина» 

Уявімо ситуацію: одну половину раціону улюбленця складають сухі гранули, іншу – натуральна їжа. У такому випадку від усіх активних речовин, що містить готовий корм, тваринка отримує лише половину. Подібний тип харчування не можна назвати збалансованим – чогось чотирилапий отримує з надлишком, а чогось не отримує взагалі або отримує в недостатній кількості. 


Окрім цього, змішане харчування може стати причиною розладів у роботі шлунково-кишкового тракту, адже для перетравлення сухих кормів і натуральної їжі потребуються різні ферменти. 


Що робити, якщо пес не може жити без людських смаколиків, а ви не можете встояти перед його жалібними очима? Перетворіть наші продукти на ласощі – пропонуйте їх чотирилапому у якості заохочення. Підійдуть шматочки нежирного вареного м’яса, яблуко, морква або сир. 


Такі смаколики повинні складати максимум 10% усієї добової норми їжі улюбленця. Не більше і не кожен день – так можна уникнути дисбалансу. Та пам’ятайте: пропонувати улюбленцю наші продукти можна лише в тому випадку, коли ви впевнені, що вони не стануть причиною алергії, а чотирилапий не має розладів ШКТ. Як перевести улюбленця на сухий корм: алгоритм дій

Головне  у цьому процесі – поступовість. Розробники харчування для чотирилапих рекомендують діяти за наступною схемою:


1. 1-2 день – сухий корм становить 25% від усього раціон.


2. 3-4 день – 50%.


3. 5-6 день – 75%.


4. 7-8 день – сухий корм повністю заміщує натуральне харчування.


При цьому гранули слід пропонувати як окремий прийом їжі – змішувати їх в одній мисці з натуральною їжею не можна. Допускається хіба що розм'якшення сухого корму. Для цього використовують теплу кип’ячену воду.


Важливо: харчові звички літніх чотирилапих змінювати самостійно не рекомендуєтьчя – якщо улюбленцю більше 10 років, про перехід на новий для нього тип харчування треба проконсультуватися з ветеринарним лікарем.


Не забувайте: у собаки, незалежно від типу харчування, завжди має бути доступ до чистої питної води.

Добова норма сухорого корму

Зазвичай виробники кормів для тварин самі вказують необхідне дозування –розміщують його на зворотній стороні пачці корму у вигляді таблиці, де за основу береться вага собаки. Усереднена формула виглядає так: 100-150 грамів їжі на 10 кг тваринки. 
Але таку формулу не можна вважати універсальною, бо продукти різних виробників відрізняється за калорійністю. Окрім цього, харчування кожного окремого собаки краще погодити з ветеринаром – він візьме до уваги усі особливості тваринки, і запропонує найбільш оптимальний варіант годування улюбленця.


Про що йдеться? Наприклад, тваринам, які мають регулярні фізичні навантаження, рекомендують збільшувати добову кількість корму на 15-25%. Менш активним вихованцям, а також влітку, навпаки, об’єм порцій зазвичай зменшують.


Харчування собаки також має відповідати її віку, точніше, віковим потребам тваринки. Так, цуценята мають отримувати більше корму, і який розраховано саме на зростаючий організм. 


Пам'ятайте: згодовувати чотирилапому всю добову порцію їжі за одне годування не можна. Її треба поділити на 2 або навіть 3 рази.


Бажаємо смачного вашим улюбленцям!


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.