PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Метеозалежні коти і собаки: які чотирилапі в зоні ризику і як їм допомогти?

Метеозалежні коти і собаки: які чотирилапі в зоні ризику і як їм допомогти?

Реагують на зміну погоди зазвичай окремі групи домашніх тварин – які мають хронічні захворювання. При цьому зарадити метеозалежності або спрогнозувати її появу неможливо. Чутливість до погоди – це індивідуальна особливість. 


«Наукових досліджень на тему метеочутливості у котів та собак небагато. Але коливання атмосферного тиску та зміна загального фронту погоди дійсно може впливати на стан деяких чотирилапих. У зоні ризику знаходяться тваринки, які мають хронічні захворювання: пацієнти з кардіологічними проблемами або неврологічними хворобами – які страждають від судом або мають новоутворення», – каже ветеринарна лікарка, CVO освітньої програми Craft Vet Валерія Олійник.


Також чутливими до погоди можуть бути тваринки, які мають обсесивно-компульсивний розлад.


«Зокрема це стосується собак. Певні породи схильні до прояву подібного розладу. Він може проявлятися у гонитві за хвостом, полюванні на невидимих комах, гризінні лап або хвоста, активному вилизуванні живота. Якщо виключений вплив зовнішній факторів, наприклад, діагноз блошиний алергічний дерматит, а також ендокринні патології, тоді така поведінка тварини може свідчити про наявність обсесивно-компульсивного розладу», – зазначає пані Валерія. 


Але наявність хронічних захворювань не гарантує, що ваш улюбленець страждатиме кожен раз перед дощем, грозою, на період підвищення або зменшення атмосферного тиску.  
«Більшість кардіологічних пацієнтів, або тварин, які страждають від обсесивно-компульсивних розладів, або не реагують на зміну погоди взагалі, або реагують слабко. Зазвичай в таких ситуаціях допомога ветеринара не потрібна. У тварин, які мають неврологічні проблеми, навпаки, може спостерігатися виражена реакція, яка проявляється у судомах», – каже експертка. 


За її словами, метеозалежність тварин не потребує вживання спеціальних ліків:


«Зазвичай ліки, які приймає пацієнт з неврологічними захворюваннями, спрямовані і на те, щоб мінімізувати вплив зовнішніх факторів – тобто зміни погоди. В цей період тваринка може почуватися гірше звичного. Але в будь-якому випадку сам факт метеочутливості улюбленця не є показанням до вживання додаткових ліків».


А тим паче метеочутливих улюбленців не можна лікувати самостійно – намагатися покращити їхній стан за допомогою вітамінів або людських препаратів.  


«Використання препаратів, які містять вітаміни, без призначення лікаря не матиме жодного ефекту. Окрім ефекту плацебо для самих лише власників», – застерігає лікарка. 


Щоб полегшити стан тваринки, яка почувається зле через зміну погоди, можна спробувати її відволікти – улюбленою іграшкою або спільними активностями. 
«Якщо ви розумієте, що на період зміни погоди, коли тваринка почувається гірше звичного, її можна зайняти грою або активно гладити, ви дійсно можете це зробити. Такий контакт з улюбленцем допоможе і власникам, які самі страждають від метеозалежності»,  – радить пані Валерія.


Але не кожен улюбленець буде гратися, коли йому зле. Якщо в цей період тваринка хоче побути на самоті, залиште її. 


«Завжди спостерігайте за реакцією улюбленця. Тварини самі показують, чого вони зараз хочуть – активного спілкування або час на самоті. Усамітнюються в період поганого самопочуття зазвичай коти. В таких ситуаціях не наполягайте на спілкуванні. Коли улюбленцю стане легше і він захоче любові та уваги, він сам це продемонструє», – говорить експертка.


Так, для власників, чиї тваринки реагують на зміну погоди, головне уникати самолікування, не панікувати і прислухатися до побажань та потреб свого вихованця.


Нехай погодні умови не стануть на заваді гарного самопочуття ваших улюбленців!

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.