PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Навіщо собакам фітнес?

Навіщо собакам фітнес?

А ваш собака ходить до фітнес-залу? Повинен, якщо в буденному житті забезпечити його необхідним фізичним навантаженням немає можливості. Але собачий фітнес – це  не лише про спорт, а й про розумове навантаження.

Для чого відвідувати фітнес-залу?

Насамперед – для налагодження контакту зі своїм улюбленцем. Шляхом нескладних вправ собака вчиться чути свого власника, а власник – правильно формулювати свої бажання до тваринки. 


В процесі чотирилапі розвиваються фізично. Якщо песику необхідно прокачати м’язи, тренери використовують спеціальне приладдя, яке прискорює та збільшує ефект від занять – обважнювачі. В них тваринки виконують вправи з інтервалами, як результат – отримують об’ємний м’язовий корсет. Такий, що мають стаффордширські тер’єри або пітбулі.  


Якщо чотирилапий готується до виставки, у фітнес-залі йому допоможуть прокачати зв’язки і навчитися витривалості. Бажаний ефект досягається не лише бігом, а й статичними вправами – коли тваринці треба довгий час залишатися нерухомою. 


Подібного ефекту – як від занять у залі – можна домогтися без спеціального фітнесу. Домашнім улюбленцям, які не мають виставкової кар’єри, для підтримки хорошої фізичної форми вистачить прогулянок нерівною місцевістю – лісом. Там функцію тренажерів виконують палички і каміння на дорозі – вони змушують собак тримати лапки «зібраними» впродовж всієї прогулянки. 


Але таких прогулянок буде достатньо для підтримки хорошої фізичної форми за двох умов: якщо вони будуть тривалі і регулярні. Прогулянки біля дому тривалістю по 20 хвилин не матимуть хорошого ефекту – цього часу замало, аби добре розім’яти лапки, поспілкуватися з власником і побратимами. Тривалість та кількість занять

В середньому одна сформована група тварин займається два рази на тиждень. Можна і більше – це залежить від можливостей власників. А тривалість і план кожного окремого тренування залежать від віку та цілей самого собаки.  Для цуценят правила одні, для дорослих особин – інші.


Так, наприклад, маленькі за віком песики займаються менше за інших. По-перше, вони мають отримувати менше навантаження, по-друге, їм важко довго концентрувати увагу. Тому тренування цуценят – це постійне чергування роботи і відпочинку: зазвичай вони 10 хвилин займаються і 5 хвилин відпочивають.


Тривалість занять дорослих песиків здебільшого регулює їхня породна спеціалізація, особливості будови тіла та стан здоров’я.


Наприклад, мопси – або представники інших порід, які мають вкорочену морду, – займаються зазвичай менше. Їхня особлива будова голови може заважати їм дихати ефективно. Особливо це актуально влітку, коли на вулиці спекотно. За такої умови тренер регулює навантаження собаки індивідуально. 


Тваринки похилого віку зазвичай не відвідують фітнес-зали. Найкраще навантаження для них – це якісна прогулянка. Вона дозволяє підтримувати тонус м’язів та суглобів. Корисні поради

Задля ефективності тренування і гарного самопочуття улюбленця, перед заняттям – в залі, з тренером або самостійно – прогулянку з собакою краще пропустити.  


Це допомагає зробити тренування максимально ефективним. Так собака має певний запас енергії і зацікавлена отримати ласощі – винагороду за правильно виконану вправу. 


Також важливо не навантажувати свого собаку без консультації спеціаліста – це може бути небезпечно. І це – як у випадку з людьми: може здаватися, що тягати гантелі легко і це можна робити в будь-який спосіб, але неправильне використання такого приладдя загрожує травмуванням 


Висновок: кількість і тривалість занять має залежати від вікових можливостей і породних особливостей вашого собаки. Спеціаліст допоможе обрати правильний курс занять, враховуючи фізичний стан тваринки. Але завжди спостерігайте за поведінкою улюбленця – вона підкаже, чи втомився пес і має трохи відпочити або, навпаки, можна ще трохи позайматися. 


Якщо ваш собака далекий від виставкої кар’ єри, це не відміняє користі тренувань. Таке спільне заняття під наглядом спеціаліста допоможе тваринці залишатися в тонусі, розвиває слухняність і позитивно впливає на ваші стосунки: собака вчиться розуміти вас, а ви – її. 


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.