PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Що відчуває собака, коли на нього кричать?

Що відчуває собака, коли на нього кричать?

На думку португальських вчених, ображати домашніх улюбленців категорично не можна: для чотирилапих це стрес, який негативно впливає на здоров'я загалом.

Щоб довести таку думку, вчені провели експеримент, результати якого опублікували в архіві наукових документів bioRxiv.


В ході експерименту дослідники вивчали, як на стан здоров'я собак впливає окремо негативне та позитивне ставлення до них з боку власників. Автором наукової роботи стала біолог Ана Катаріна Вієра ді Кастро. Вона та її колеги залучили до експерименту 42 собаки з трьох спеціалізованих шкіл, де їх тренували шляхом нагородження за успіхи. Також у науковій роботі взяли участь 50 собак з чотирьох шкіл, де їх тренували через покарання за невдачі.

Собаки переживають стрес?

На початку дослідження вчені взяли зразки слини у собак, які не беруть участі в експерименту, а навпаки – днями просто відпочивають вдома і займаються своїми собачими справами.


Так вчені дізналися, який рівень гормону стресу – кортизолу – міститься в організмі здорових домашніх тварин, чиї життя позбавлені стресових ситуацій та переживань.


Потім вчені взялися за вивчення тренованих собак – дослідили зразки слини тваринок після 15-хвилинного тренування в обох групах: в якій карали за невдасі, і в якій заохочували успіхи.


Виявилося, що ті тваринки, яких дресували через покарання, переживали значно більший стрес, аніж ті, які отримували винагороду за свої успіхи.
Про це, принаймні, свідчив підвищений рівень кортизолу в слині собак з першої групи.


Також вчені помітили: коли чотирилапих лаяли, вони часто позіхали та облизували губи, а це у собак є проявом стресового стану.

Чому не можна лаяти собак?

Через місяць з першого дня експерименту вчені вирішили з'ясувати, як пережитий стрес вплинув на поведінку собак в майбутньому. Так, піддослідні тваринки взяли участь в іншому експерименті – вони мали шукати миску зі смачною їжею.


Спочатку собакам пояснили, що посуд з кормом знаходиться в одній стороні кімнати, а порожня миска – в іншій. Потім вчені змінили розташування мисок, і почали спостереження: з яким ентузіазмом собаки будуть шукати ласощі.


Виявилося, що ті собаки, які переживали стрес під час тренування в першому експерименті, сподівалися відшукати смачну їжу значно менше, ніж здорові особини.


Тому, ключ до утримання щасливого та задоволеного улюбленця – у поведінці власників. Спокій людини і заохочення хорошої поведінки – найбільш ефективний і найменш травматичний спосіб виховання чотирилапих. 


Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.