PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Страх гучних звуків у собак: причини і можливі шляхи вирішення проблеми

Страх гучних звуків у собак: причини і можливі шляхи вирішення проблеми

Новорічні свята для собак можуть минути без стресу – з феєрверками і в галасливих та веселих компаніях людей. Зі страхом гучних звуків у чотирилапих можна і треба боротися, впевнені швейцарські дослідники.


Майже половина собак бояться феєрверків. Однак опитування за участі 1225 власників тварин продемонструвало, що надія у розв’язані такої проблеми є: можна уникнути її появи або допомогти чотирилапим, які вже страждають від фобії.


Результати дослідження, що опубліковані у журналі PLoS One, резюмує його автор доктор Стефані Рімер:


«Найважливіший висновок нашого дослідження для усіх власників собак полягає в тому, що не потрібно чекати на появу проблеми – краще проявляти ініціативу у її запобіганні. Вироблення у собак позитивних асоціацій з гучними звуками, напевно, найбільш ефективний спосіб уникнути розвитку страху феєрверків. Це особливо важливо для цуценят, але також актуально і для дорослих собак».

Природа страху

В ході дослідження вчені з’ясували, що феєрверків бояться 52% собак. Більшість з них набули такого страху в молодому віці, зокрема 45% – в перший рік життя.


З огляду на такі дані – що страх розвивається у дуже молодому віці – дослідники припускають, що проблема шумових фобій може мати спадкову природу.
Але також має значення порода песиків. Метиси і пастуші собаки схильні до прояву страху гучних звуків більше за усіх інших. Водночас у молосів, ретриверів, спанієлів та собак-компаньйонів страх гучних звуків виражений найменше.

Ліквідація наслідків

Здебільшого, щоб відновитися після стресу від гучних звуків, собакам потрібно пів години (у 21,6% випадках), рідше – година (у 17,5% випадках), «видихають» одразу після зникнення подразника лише 11,9% собак.

«Лікування» фобії

43% опитаних власників намагалися вирішувати вже наявну проблему страху, а запобігти їй – лише 26% власників.


Доктор Рімер коментує, що профілактика особливо корисна, якщо відбувається протягом чутливого періоду соціалізації – коли мозок цуценят швидко зростає. Водночас дослідження демонструє, що профілактичне запобігання проблемі може бути корисним і у випадку з дорослими особинами.


Найбільш поширений тип тренувань, який, за словами людей, вони використовували для розв’язання проблеми, було навчання собак розслаблятися за сигналом.


Більшість власників – 70% – зверталися по допомогу до кінологів, інтернету, ветеринарів або книг.
Наразі вправи для запобігання страху включені до деяких програм дресування цуценят. Однак здебільшого такий важливий елемент виховання молодих собак ігнорується.


Дресування собак, які вже мають страх гучних звуків, зазвичай направлене на десенсибілізацію фобії. Гучні звуки, наприклад, шум феєрверку, відтворюються спочатку тихо, а, якщо собака залишається спокійним, його нагороджують чимось смачненьким. Тренування продовжують, поступово додаючи гучність звукам, які викликають у тваринки занепокоєння.


Власникам, чиї тваринки вже мають шумові фобії, Пан Рімер радить звертатися за професійною допомогою: лише фахівці, на думку доктора, запропонують найбільш ефективну стратегію подолання страху для кожного окремого песика.


Джерело: https://www.companionanimalpsychology.com/2019/10/dogs-dont-have-to-be-afraid-of-fireworks.html

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.