PetsToday

1-й информационный зоопортал Украины

dog
Pull

Що собаки знають про час?

Що собаки знають про час?

Кожній тварині властивий добовий ритм – фізичні, психічні та поведінкові зміни, які відбуваються за 24 години у відповідь на зміну дня і ночі, і на які також можуть впливати температура та соціальні сигнали.

Відповідь тваринки на циркадні ритми координує мозок, який активує нейронні і гормональні реакції в організмі. Цей внутрішній механізм, який контролює нашу щоденну активність, часто називають біологічним годинником.

Добові ритми і біологічний годинник в нашому випадку відповідальні за відчуття голоду на світанку, і сонливості з настанням темряви. У випадку з песиками ситуація дещо інша: вони мають дуже «гнучкий графік сну»,  можуть швидко прокинутися і вже бути готовими до прогулянки, а ще більшість собак готові їсти в будь-який час доби.

Собаки знають, коли ми їдемо додому

Чотирилапі улюбленці знають, коли власники повертаються додому, тому з радістю заздалегідь чекають їх біля дверей, воріт або навіть біля місцевої залізничної станції. 
Можливо, колись ми дізнаємося про наявність у собак шостого почуття, але зараз така їхня особливість аргументується простіше: тварники просто звикають до нашого щоденного розпорядку і реагують на зовнішні асоціації.

Собаки знають наші звички краще за нас самих. Наприклад, якщо у вихідний день ми дозволяємо собі спати довше звичного, пес розуміє, що попереду на нього чекає тривала прогулянка, а не як завжди – 15 хвилин похапцем перед роботою. Чотирилапі прекрасно розуміють, що ви збираєтеся залишити їх вдома самих, коли вдягаєтеся і берете ключі.

Плин часу по-собачому

Чи знає собака, скільки минуло часу з моменту, коли ви пішли на роботу і залишили його вдома? Відповідь позитивна: в одному з відповідних досліджень песиків залишали самих протягом різних періодів часу, і, коли власники поверталися, чотирилапі демонстрували різні рівні ентузіазму. Здебільшого, чим довше собака залишався на самоті, тим більш активно і радісно зустрічав власників. 

Сон чотирилапихДорослі люди здебільшого сплять по 8 годин один раз на добу, а спосіб життя дорослих собак відрізняє більша кількість епізодів сну-неспання – по 16 хвилин сну і 5 хвилин неспання щоночі. Через цю невідповідність між циклами сну собаки і людини, перші часто порушують наш сон.


Це цікаво: якщо в одному домі живуть декілька собак, їхні цикли сну і неспання не синхронізуються, але вони не будять одне одного – лише в разі серйозного порушення порядку вдома.


А що ви думаєте  що знає про час ваш улюбленець?

Назад

Добавить комментарий

НОВОСТИ О ДОМАШНИХ ЖИВОТНЫХ

Обзавестись четвероногим другом – дело несложное, но вот его воспитание, должный уход и правильное питание – это уже вопросы, на которые новоиспеченные владельцы домашних животных не всегда знают ответы. Но это не беда – получить их можно на нашем сайте. Более того, у нас можно ознакомиться с ветеринарными советами и мнениями экспертов по той или иной теме.

Наш зоопортал – интересный сайт, посвященный меньшим друзьям человека. Независимо от того, любите вы кошек или мышек, являетесь владельцем собаки или хамелеона, у нас можно найти ответы на все интересующие вас вопросы.

Так наш раздел «Новости о животных» позволит узнавать самую полезную и актуальную информацию зоомира, оставаться в курсе событий, которые связанны с животными, происходят в Украине и мире.

Хотите первым прочесть обзор только что прошедшей выставки или узнать новые стандарты вакцинации домашних животных? А, может, вам интересно, какие виды рыбок можно содержать в одном аквариуме, а какие – категорически нельзя? Это все и даже больше вы найдете у нас. Мы публикуем для вас интересные и полезные статьи о животных каждый день.

Для вашего удобства на странице «Новости» мы создали удобный рубрикатор, который облегчит поиск интересующего вас материала. В разделе «Наши интервью» можно узнать, что говорят эксперты о том или ином вопросе, раздел «Интересности» хранит в себе самые любопытные статьи о животных, «Полезности» - советы по содержанию и ухожу за питомцами.

В блоке «Породы и виды» мы публикуем статьи, посвященные основным сведениям о том или ином животном, а в рубрике «Советы ветеринаров» - рекомендации специалистов о грамотной заботе о здоровье любимцев. И, конечно же, раздел «Новости» поможет вам оставаться в курсе самых актуальных новостей.

Для того, чтобы не пропускать наши публикации, следите за нами в «Фейсбук» и «Вконтакте». Кстати, время от времени там мы разыгрываем призы для ваших питомцев.